szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Biblioteka szkolna mieści się w sali 35 na I piętrze szkoły w części gimnazjalnej. Z biblioteki szkolnej - wypożyczalni i czytelni - korzystać można codziennie w godzinach: od 8.00 do 15.30.

Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni zawiera dział Regulamin.

Informacje o najnowszych pozycjach książkowych i programach multimedialnych znajdziesz w dziale Nowości:
- nowe książki,
- nowe programy mulimedialne.

W dziale Lektury znajdziesz wykaz lektur, obowiązujących we wszystkich klasach obu szkół, wchodzących w skład Zespołu.

 

PROŚBA KSIĄŻKI

  1. Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.
  2. Nie czytaj mnie podczas jedzenia.
  3. Nie zaginaj moich rogów.
  4. Nie pisz i nie rysuj na moich kartach.
  5. Obłóż mnie w papier lub folię.
  6. Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.
  7. Nie skręcaj mnie, gdy jestem cienka.
  8. Podklejaj mnie, gdy jestem uszkodzona.
  9. Nie czytaj mnie przy słabym świetle.
  10. Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką, a mnie odstaw na półkę.

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA - RYS HISTORYCZNY

Biblioteka szkolna rozpoczęła działalność w 2000 r. wraz z otwarciem szkoły. Jedynym jej wyposażeniem były meble. Pierwsze książki zostały ofiarowane przez inne szkoły funkcjonujące w gminie Szydłowiec, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli, mieszkańców miasta. Corocznie dzięki aktywności dyrekcji szkoły i nauczycieli - bibliotekarzy kupowane są nowe pozycje.

Dzięki staraniom Dyrektora Szkoły Ewy Świercz już w 2005 r. podjęte zostały działania w celu zorganizowania w bibliotece Centrum Informacyjnego. Obok biblioteki zostało przygotowane odpowiednie pomieszczenie, zostały zakupione stoliki i krzesełka. Pierwsze zajęcia centrum informacji multimedialnej rozpoczęły się już w maju 2005 r. i prowadzone były do czasu dostawy sprzętu dla dotychczasowej pracowni komputerowej. W dniu 16 lutego 2006 r. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej zostało uroczyście otwarte i oddane do użytku. Od 1 marca 2006 r. można korzystać z zasobów ICIM w nowej sali przy szkolnej bibliotece.

 

Joomla templates by a4joomla